W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

poniedziałek, 04 maj 2020

Biblioteka ponownie otwarta dla Użytkowników!

Od 4 maja 2020 r. Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie ponownie zostaje otwarta dla użytkowników.

Poniżej podajemy informacje na temat tego, co zmienia się w naszym funkcjonowaniu (na podstawie rekomendacji Biblioteki Narodowej, wytycznych Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Rypinie):

1. Od 4 maja wszystkie nasze jednostki (centrala, oddział dziecięcy, filia nr 1, filia nr 2) będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.
  2. Czynne są wypożyczalnie (bez wolnego dostępu do półek), nieczynne są czytelnie książek, prasy oraz multimedialna.
  3. Termin wypożyczenia książek, który upłynął w okresie zamknięcia biblioteki ulega przedłużeniu do 15 maja.
  4. Książki zwracane do biblioteki zostają poddane kwarantannie. Dopiero po okresie kwarantanny ponownie istnieje możliwość ich wypożyczenia.
  5. Każda osoba przybywająca do biblioteki musi mieć zakryte usta i nos. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika.
  6. Po oddaniu książek, a przed wypożyczeniem kolejnych, konieczna jest dezynfekcja rąk w wyznaczonych miejscach.
  7. Wprowadzamy ograniczenie dotyczące liczby osób mogących jednocześnie przebywać w bibliotece (centrala – 3, oddział dziecięcy – 1, filia nr 1 – 1, filia nr 2 – 1).
  8. Podczas przebywania w bibliotece należy zachować dystans przestrzenny w stosunku do innych użytkowników (minimum 2 metry).
  9. Zachęcamy do korzystania z naszego katalogu online: https://m6068.lib.mol.pl/ . W nim można przeglądać cały nasz księgozbiór oraz wybrać książki do wypożyczenia. To znacząco ułatwi samo wypożyczanie już w bibliotece. Zalogowanie się do swojego konta umożliwia również kontrolowanie aktualnych wypożyczeń oraz zamawianie książek elektronicznie. Książki, które trafią na kwarantannę będą miały sygnaturę „Kwarantanna”.
  10. Termin zbierania pieczątek w ramach konkursu „Przyjdź i skorzystaj z biblioteki” (http://biblioteka-rypin.pl/aktualnosci/konkurs-przyjdz-i-skorzystaj-z-biblioteki) zostaje przedłużony do 18 czerwca.
  11. Przedłużona do odwołania zostaje działalność klubów tematycznych: Dyskusyjnego Klubu Książki, Klubu Filozoficznego, Klubu Gier Planszowych oraz organizacja imprez kulturalnych.

Zapraszamy!