Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

środa, 08 październik 2014

Aktywy Biblioteczne w MPBP w Rypinie

 

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej powstały dwa Aktywy Biblioteczne.

 

Pierwszy z nich działa w czytelni głównej MPBP w Rypinie przy ul. Warszawskiej 20, a jego członkiniami są uczennice klasy VI SP nr 1 w Rypinie (wychowawczyni Beata Regiel), które spotykają się w środy. Opiekę nad Aktywem pełni bibliotekarz Jolanta Michalska. 

Drugi z aktywów działa od 26 września w naszej bibliotece przy ul. Młyńskiej 12 (opiekunami są bibliotekarki Agnieszka Majewska i Elżbieta Kowalczyk). Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00 i mają charakter otwarty. Wszystkich chętnych zachęcamy do przyłączenia się.

 

(red.)