W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

środa, 08 październik 2014

Aktywy Biblioteczne w MPBP w Rypinie

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej powstały dwa Aktywy Biblioteczne.

Pierwszy z nich działa w czytelni głównej MPBP w Rypinie przy ul. Warszawskiej 20, a jego członkiniami są uczennice klasy VI SP nr 1 w Rypinie (wychowawczyni Beata Regiel), które spotykają się w środy. Opiekę nad Aktywem pełni bibliotekarz Jolanta Michalska.

Drugi z aktywów działa od 26 września w naszej bibliotece przy ul. Młyńskiej 12 (opiekunami są bibliotekarki Agnieszka Majewska i Elżbieta Kowalczyk). Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 15.00 i mają charakter otwarty. Wszystkich chętnych zachęcamy do przyłączenia się.