Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

piątek, 08, czerwiec 2018

Spotkanie Klubu Filmowego - 20 czerwca, godz. 16.00 - zapraszamy!

20 czerwca o godz. 16.00 w Sali Wystaw i Promocji centrali MPBP w Rypinie przy ul. Warszawskiej 20 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Filmowego oraz projekcja filmu z 2017 r. w reżyserii Joe'a Wrighta.

"Dobry polityk musi umieć przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział" (Winston Churchill).

Gary Oldman jako Winston Churchill. Kreacja nagrodzona tegorocznym Oscarem w kategorii: najlepszy aktor pierwszoplanowy.

Maj 1940 roku. Rząd Chamberlaina podaje się do dymisji. Jego następca - Winston Churchil - jawi się jako sarkastyczny i apodyktyczny polityk, który wielu wydawał się skończony. Mamrocze, popala cygaro za cygarem, whiskey pije już do śniadania. Ale Joe Wright pozwala nam dostrzec w tej postaci nie tylko człowieka, który na przestrzeni nadchodzących kilku tygodni dojrzeje do roli przywódcy, ale wręcz zbawcę Europy.

Wstęp wolny! Zapraszamy!