Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

czwartek, 17, maj 2018

Spotkanie autorskie z gen. Bogusławem Packiem - 22 maja, godz. 17.00 - zapraszamy!

22 maja o godz. 17.00 w Sali sesyjnej Urzędu Miasta Rypin Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie organizuje spotkanie autorskie z gen. Bogusławem Packiem. Spotkanie dotyczyć będzie wydanej w 2017 r. książki „Wojna hybrydowa na Ukrainie”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Bogusław Pacek, prof. dr hab.(gen. dyw. w st. spocz.) - profesor zwyczajny nauk społecznych, generał dywizji w stanie spoczynku ,absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Był Komendantem Głównym Żandarmerii Wojskowej, Zastępcą Dowódcy Operacji Wojskowej Unii Europejskiej w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej, Asystentem Szefa Sztabu Generalnego- generała Franciszka Gągora ds. .Wojsk Lądowych i Wojsk Specjalnych, Doradcą Ministrów Obrony Narodowej Bogdana Klicha i Tomasza Siemoniaka, Rektorem-Komendantem Akademii Obrony Narodowej, Doradcą NATO ds. reformy edukacji wojskowej w Ukrainie. Felietonista "Polski Zbrojnej", "Świata Elit" i "Twojego Wieczoru". Honorowy obywatel Rypina.Założyciel i pierwszy prezes Federacji Organizacji Proobronnych. Twórca Oddziałów Specjalnych Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, Mińsku Mazowieckim i Gliwicach. Inicjator i autor wstępnej koncepcji utworzenia Jednostki Specjalnej „AGAT”. Laureat plebiscytu „Homo Popularis” na najpopularniejszego Pomorzanina Roku 2015. W 2015 roku Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego nadało mu tytuł Lidera Bezpieczeństwa. Autor 20 monografii i ponad 200 artykułów o tematyce związanej z bezpieczeństwem. Profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Honorowy obywatel Miasta Rypina.