Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

piątek, 11, maj 2018

"Wapno pościeli". Erotyki Zbigniewa Herberta. - prelekcja dr. hab. Radosława Siomy oraz występ muzyczny Szymona Bruckiego - zapraszamy!

16 maja o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji naszej Biblioteki w ramach Tygodnia Bibliotek odbędzie się prelekcja dr. hab. Radosława Siomy z Wydziału Filologicznego UMK w Toruniu pt. ""Wapno pościeli". Erotyki Zbigniewa Herberta ". Prelekcja połączona będzie z występem muzycznym poezji śpiewanej Szymona Bruckiego. Decyzją Sejmu RP rok 2018 ustanowiony został Rokiem Zbigniewa Herberta. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Radosław Sioma - adiunkt w Instytucie Literatury Polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, badacz literatury polskiej XX wieku. Autor książek "Niewinność i doświadczenie. O komediopisarstwie Jerzego Szaniawskiego" (Toruń 2009), "Krzesło i zmięta serweta. Szkice o twórczości Zbigniewa Herberta" (Kraków 2017).

Szymon Brucki - urodzony w Starogardzie Gdańskim, jako członek Teatru Kuźnia Bracka, przez wiele lat uczył się kontaktu ze słowem śpiewanym, sceną i widzem. Od 2011 roku związany z Toruniem i polonistyką na UMK. W trakcie pisania pracy dyplomowej zatytułowanej „Między wierszem a piosenką - o istocie poezji śpiewanej”. Wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich przeglądach związanych z nurtem poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej.