Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

piątek, 11, maj 2018

Spotkanie Klubu Filmowego - 15 maja, godz. 16.00 - zapraszamy!

15 maja o godz. 16.00 w Sali Wystaw i Promocji centrali MPBP w Rypinie przy ul. Warszawskiej 20 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Filmowego oraz projekcja filmu z 2013 r. w reżyserii Rona Howarda.

Brytyjsko-niemiecki biograficzny dramat sportowy.

Opowieść o rywalizacji o prymat w świecie wyścigów Formuły 1 lat 70.

Dwaj najlepsi kierowcy Formuły 1 -James Hunt i Niki Lauda - toczą niebezpieczną rywalizację o tytuł mistrza świata. Żyjący na wysokich obrotach, napędzani adrenaliną pokażą, ile trzeba mieć odwagi, żeby zasłużyć sobie na miano prawdziwej legendy. Przekonani, że śmierć zdarza się innym, przekraczają wszelkie granice.

To historia dwóch ludzi, pokazana od strony motorsportu oraz emocji, które rządzą ich życiami. Ron Howard zaprezentował, jak trudno jest lawirować między życiem osobistym a pasją, która stanowi siłę napędową dla serc obydwu kierowców.

Wstęp wolny! Zapraszamy!