Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

piątek, 11, maj 2018

VI edycja konkursu ortograficznego „Z ortografią za pan brat”

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie przygotowała i zorganizowała konkurs ortograficzny pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Rypin. Konkurs przeprowadzono 10.05.2018 r.

Wzięli w nim udział uczniowie klas szóstych z dwóch szkół podstawowych – SP nr 1 oraz SP nr 3 w Rypinie. Z placówek ostało wydelegowanych trzynaścioro uczniów, których opiekunami były p. Maria Borowska, opiekun grupy SP nr 1 i p. Aleksandra Kuczmarska, opiekun grupy SP nr 3. Treść dyktanda nawiązywała do Kosmosu, ponieważ tegoroczne hasło miasta brzmi: Rypin na Marsie. Dyktando przeczytała p. Małgorzata Gołębiewska. Nagrody wręczył Przewodniczący Rady Miasta Rypin – p. Jarosław Sochacki.

Komisja konkursowa w składzie:
- Iwona Wojdyło
- Natalia Baran
- Magdalena Szczepańska

po zapoznaniu się z przygotowanymi zadaniami konkursowymi wyłoniła troje laureatów. Na podium stanęli:

- Mateusz Becmer - I miejsce, uczeń SP nr 3

- Jakub Kłosowski - II miejsce, uczeń SP nr 1

- Oskar Nicpoń - III miejsce, uczeń SP nr 3

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, książki oraz słowniki ortograficzne, które ufundowała Rada Miasta Rypin.

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!

(Natalia Baran)