MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas XIII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

 

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

Co nowego w naszej bibliotece

  • 1
    1
  • 2
    2
  • 3
    3
piątek, 20, kwiecień 2018

Prelekcja "Przyroda powiatu rypińskiego" - dr. inż. Marek Stanisław Tyburski - 24 kwietnia, godz. 17.00 - zapraszamy!

 

24 kwietnia o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji naszej Biblioteki odbędzie się prelekcja dr. inż. Marka Stanisława Tyburskiego pt. "Przyroda powiatu rypińskiego". Nawiązywać ona będzie do wydanej w 2017 r. książki pod tym samym tytułem oraz do obchodzonego 22 kwietnia Dnia Ziemi. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Marek Stanisław Tyburski urodzony 1 listopada 1954 roku w Kiełpinach, powiat rypiński. Od 1957 zamieszkały w Rypinie. W 1980 roku ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie, a w 2001 roku uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest autorem czterech prac naukowych, trzech broszur i kilkunastu artykułów dotyczących problemów występującymi w rolnictwie i sadownictwie. Od wielu lat pasjonuje się środowiskiem przyrodniczym powiatu rypińskiego, jego ochroną oraz pokazywaniem piękna i bogactwa otaczającej nas natury. Fascynacja przyrodą naszego regionu zaowocowała opracowaniem publikacji „Jeziora i rzeki powiatu rypińskiego” w 2011 roku, „Przyroda powiatu rypińskiego” w 2013 roku oraz jej wznowienia bogato ilustrowanego z 2017 r.

(red.)

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

?>