Kaufmann Rypin mecenas XIII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

czwartek, 29, marzec 2018

Spotkanie autorskie z Adamem Bieleckim - 6 kwietnia, godz. 17.00 - zapraszamy!

Jeszcze 4 tygodnie temu, jako członek Zimowej Narodowej Wyprawy próbował zdobyć K2, 27 stycznia wspólnie z Denisem Urubko prowadził akcję ratunkową mającą na celu uratowanie Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza spod szczytu Nanga Parbat, 19 marca wrócił do Polski, a już 6 kwietnia na zaproszenie Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej Adam Bielecki będzie w Rypinie!!!

Serdecznie zapraszamy w piątek 6 kwietnia na godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Adamem Bieleckim. Okazją do spotkania jest wydana 2017 r. książka „Spod zamarzniętych powiek”. Wyjątkowo, odbędzie się ono w sali sesyjnej Urzędu Miasta Rypin, ul. Warszawska 40. Podczas spotkania będzie można zakupić książkę i otrzymać autograf.

Adam Bielecki - 34 lata. Himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. Klub Wysokogórski Kraków. Członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Pochodzi z Tychów, mieszka w Wielkopolsce. Absolwent Psychologii UJ. Wspina się w górach od 18 lat. Lider kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri 7010 m. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu 8463 m bez użycia tlenu. 9 marca 2012 wraz z Januszem Gołąbem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I 8068 m, co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostało za największe osiągniecie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestiżowy portal amerykański explorersweb. Zdobywca K2 (31 lipca 2012) i Broad Peaka - pierwsze zimowe wejście (5 marca 2013). Na wiosnę 2014 roku wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północną ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Zimą 2016 razem z Jackiem Czechem podjął próbę pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat 8125 m. W ramach ekspedycji "Annapurna Polsped Expedition 2017", wraz z Felixem Bergiem i Rickiem Allenem zdobył w lekkim stylu siedmiotysięcznik Tilicho Peak, a także podjął zaawansowaną próbę wyznaczenia nowej drogi na ośmiotysięczną Annapurnę. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek. Współautor wydanej w 2017 r. książki „Spod zamarzniętych powiek”.