Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

piątek, 23, luty 2018

Spotkanie autorskie z Bogumiłem Drogorobem - 27 lutego, godz. 17.00 - zapraszamy!

27 lutego o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji naszej Biblioteki odbędzie się spotkanie autorskie z Bogumiłem Drogorobem. Spotkanie dotyczyć będzie wydanej w 2017 r. książki „Miedzą gnał czarny pies” (zbiór opowiadań, których akcja odbywa się m.in. na terenie ziemi dobrzyńskiej). Spotkanie poprowadzą Wiesława i Marek Kusztal. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Bogumił Drogorób - urodzony w Bydgoszczy, studia na UMK (filologia polska) Po studiach zostaje w Toruniu - praca w dzienniku „Nowości” potem w tygodniku „Kujawy”. Od 1991 r. w „Gazecie Pomorskiej”. Pod koniec 1997 roku wyjeżdża do Brodnicy tworząc prężny oddział „Gazety Pomorskiej” i penetruje tamte, przepiękne okolice, pełne jezior i lasów, ciekawych ludzi. Autor trzech zbiorów opowiadań „Biuro pisania podań”, „Czysty zapis”, „Idąc”. „Miedzą gnał czarny pies”. Dwukrotny laureat ogólnopolskiego konkursu literackiego im. Edwarda Stachury.