MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

 

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

Co nowego w naszej bibliotece

  • 1
    1
  • 2
    2
  • 3
    3
piątek, 23, luty 2018

Spotkanie autorskie z Bogumiłem Drogorobem - 27 lutego, godz. 17.00 - zapraszamy!

 

27 lutego o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji naszej Biblioteki odbędzie się spotkanie autorskie z Bogumiłem Drogorobem. Spotkanie dotyczyć będzie wydanej w 2017 r. książki „Miedzą gnał czarny pies” (zbiór opowiadań, których akcja odbywa się m.in. na terenie ziemi dobrzyńskiej). Spotkanie poprowadzą Wiesława i Marek Kusztal. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Bogumił Drogorób - urodzony w Bydgoszczy, studia na UMK (filologia polska) Po studiach zostaje w Toruniu - praca w dzienniku „Nowości” potem w tygodniku „Kujawy”. Od 1991 r. w „Gazecie Pomorskiej”. Pod koniec 1997 roku wyjeżdża do Brodnicy tworząc prężny oddział „Gazety Pomorskiej” i penetruje tamte, przepiękne okolice, pełne jezior i lasów, ciekawych ludzi. Autor trzech zbiorów opowiadań „Biuro pisania podań”, „Czysty zapis”, „Idąc”. „Miedzą gnał czarny pies”. Dwukrotny laureat ogólnopolskiego konkursu literackiego im. Edwarda Stachury.

(red.)

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

?>