Kaufmann Rypin mecenas XIII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

środa, 17, styczeń 2018

Spotkanie Klubu Filmowego - 23 stycznia, godz. 16.00 - zapraszamy!

23 stycznia o godz. 16.00 w Sali Wystaw i Promocji centrali MPBP w Rypinie przy ul. Warszawskiej 20 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Filmowego oraz projekcja amerykańskiego filmu z 2017 roku o okupowanej przez Niemców Polsce.

Historii Jana i Antoniny Żabińskich, którzy pomagali Żydom w czasie II wojny światowej, ukrywając ich w warszawskim ogrodzie zoologicznym.
W roli Antonimy Żabińskiej - Jessica Chastain, znana z filmów „Interstaller” i „Marsjanin”. W roli Lutza Hecka - Daniel Brühl, kojarzony m.in. z „Bękartami wojny”.
Wstęp wolny! Zapraszamy!