Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

piątek, 29, grudzień 2017

Informacja - Oddział dziecięcy i Filia nr 2

Szanowni czytelnicy, użytkownicy biblioteki,

z dniem 1 stycznia 2018 r. Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 rozwiązała umowę z Miejsko – Powiatową Biblioteką Publiczną w Rypinie na użytkowanie pomieszczeń z przeznaczeniem na prowadzenie Filii i Oddziału dziecięcego w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Młyńskiej 12.
Zapowiadana nowa umowa pozbawia nas pomieszczenia na prowadzenie Oddziału dziecięcego. Na chwilę obecną nie otrzymaliśmy od organizatora żadnego innego lokalu na realizację działań biblioteki dziecięcej.

Dzieje się to w chwili, gdy współpraca pomiędzy naszymi bibliotekami, a placówkami oświatowymi rozwijała się znakomicie. Liczba najmłodszych czytelników wzrosła o 12%. Oddział dziecięcy w 2017 r. odnotował blisko 7,5 tys. odwiedzin i ok. 8,5 tys. wypożyczeń. Odwiedziło nas 69 grup (1432 osoby) na zajęciach w bibliotece. Dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Rypin i Rady Miasta stworzyliśmy „Letnią czytelnię” oraz wyremontowaliśmy łazienkę.

W związku z tym - chcąc zachować bibliotekę dla naszych najmłodszych użytkowników – podjąłem decyzję, że wykorzystamy lokal Filii nr 2 i spróbujemy pomieścić 2 jednostki w jednym pomieszczeniu.

Zdaję sobie sprawę, że bardzo utrudni to działanie zarówno filii gromadzącej literaturę popularno-naukową i naukową, jak i oddziału dziecięcego. Priorytetem jest dla mnie jednak to, by dać możliwość korzystania z naszych zbiorów i naszej oferty zarówno studentom, nauczycielom jak i dzieciom i młodzieży.

W związku z koniecznością przeniesienia wszystkich mebli, księgozbioru oraz rozmieszczenia ich w pomieszczeniach Filii nr 2, obie jednostki tj. Filia nr 2 oraz Oddział dziecięcy będą nieczynne w okresie od 2 do 12 stycznia 2018 r.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość. Obiecuję, że będziemy podejmować dalsze starania by Oddział dziecięcy uzyskał odrębne pomieszczenie na swoją działalność.

Dyrektor MPBP w Rypinie

Marek Taczyński