MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas XIII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

 

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

Co nowego w naszej bibliotece

  • 1
    1
  • 2
    2
  • 3
    3
czwartek, 07, grudzień 2017

Spotkanie inauguracyjne projektu "Kultura w zasięgu 2.0"

 

7 grudnia 2017 r. dyrektorzy Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie Marek Taczyński i Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej Andrzej Szalkowski wzięli udział w spotkaniu inauguracyjnym projektu "Kultura w zasięgu 2.0". Projekt, w którym rypińskie instytucje kultury (MPBP w Rypinie, MZD, RDK) uczestniczą jako partnerzy, współfinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 - Działanie 2.2 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego oraz zasobów nauki, kultury i dziedzictwa regionalnego. Liderem projektu jest Województwo Kujawsko - Pomorskie.

Budżet biblioteki na realizację projektu wynosi 230 300,00 zł, z czego 85% kwoty (199 755,00 zł) pochodzić będzie ze środków EFRR w ramach RPO WK-P na lata 2014-2020, 15% kwoty (34 545,00 zł) stanowić będzie dotacja celowa otrzymana od organizatora Gminy Miasta Rypin.

Dzięki temu w ciągu najbliższych dwóch lat biblioteka zostanie wyposażona w profesjonalny sprzęt do digitalizacji, interaktywny przewodnik po bibliotece, system do tworzenia gier miejskich, tablety oraz dotykowe totemy do prezentacji elektronicznych plakatów. Dodatkowo pracownicy biblioteki wezmą udział w szkoleniach z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych oraz standardów i technik digitalizacji.

(red.)

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

?>