Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

poniedziałek, 20, listopad 2017

Warsztaty dziennikarskie w bibliotece

21 listopada o godz. 11.00 rozpoczną się w bibliotece warsztaty dziennikarskie zorganizowane przez Rypiński Dom Kultury i Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rypinie.

Warsztaty poprowadzi Bogumił Drogorób, a zatytułowane są "Reportaż literacki – na granicy dziennikarstwa i literatury". Wezmą w nich udział uczniowie klas humanistycznych Zespołu Szkół nr 1 w Rypinie. Kolejne spotkania odbędą się 30 listopada i 7 grudnia o 11.30.

Bogumił Drogorób - urodzony w Bydgoszczy, studia na UMK (filologia polska) Po studiach zostaje w Toruniu - praca w dzienniku „Nowości” potem w tygodniku „Kujawy”. Od 1991 r. w „Gazecie Pomorskiej”. Pod koniec 1997 roku wyjeżdża do Brodnicy tworząc prężny oddział „Gazety Pomorskiej” i penetruje tamte, przepiękne okolice, pełne jezior i lasów, ciekawych ludzi. Autor trzech zbiorów opowiadań „Biuro pisania podań”, „Czysty zapis”, „Idąc”. Wkrótce – jeszcze w tym roku - kolejny zbiór opowiadań – „Miedzą gnał czarny pies”. Dwukrotny laureat ogólnopolskiego konkursu literackiego im. Edwarda Stachury.