Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

sobota, 18, listopad 2017

Spotkanie Klubu Filmowego - 21 listopada, godz. 16.00 - zapraszamy!

21 listopada o godz. 16.00 w Sali Wystaw i Promocji centrali MPBP w Rypinie przy ul. Warszawskiej 20 odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Filmowego oraz projekcja filmu Stanleya Kubricka z 1980 roku z główną rola Jacka Nicholsona. Adaptacja powieści Stephena Kinga. Jack Torrance to mało znany pisarz, który cierpi na brak weny twórczej. Pewnego dnia dostaje posadę stróża w zamkniętym na zimę górskim hotelu. Jedzie tam z żoną i pięcioletnim synem. Pusto, romantycznie, bajkowo. Teoretycznie nic złego nie może się stać. Ale złowroga atmosfera miejsca stopniowo popycha w obłęd...

Czy lądowanie Neila Armstronga na Księżycu zostało sfabrykowane przez Kubricka? Czy Kubrick został zabity przez masonów, bo ujawniał zbyt dużo w swoich filmach? Kim był sobowtór reżysera, który długo z się za niego podawał? Dlaczego Stephen king nie lubi filmowego "Lśnienia"? O tym i o innych sprawach związanych z twórcą "Mechanicznej pomarańczy" opowiemy na najbliższym Klubie Filmowym - Małgorzata Gołębiewska

Filmik promujący spotkanie i projekcję

Wstęp wolny! Zapraszamy!