MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

 

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

Co nowego w naszej bibliotece

  • 1
    1
  • 2
    2
  • 3
    3
poniedziałek, 30, październik 2017

Seminarium "Biblioteka Nowa"

Fot. M. Brodacka IK

W dniach od 17 do 20 października dyrektor Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie Marek Taczyński na zaproszenie Instytutu Książki brał udział w seminarium „Biblioteka Nowa” w Republice Czeskiej.

Celem seminarium było zapoznanie się z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi, zdobycie wiedzy na temat zarządzania nowoczesną przestrzenią biblioteczną, jak tworzyć i wdrażać ciekawe programy dla czytelników, jak docierać z książką do najmłodszych, do seniorów itd., jak doprowadzić do odrodzenia „sztuki czytania”.

W ramach seminarium uczestnicy odwiedzili biblioteki w 4 miastach Republiki Czeskiej: Brnie, Sobieslaviu, Pradze, Hradcu Kralove. Brali również udział w wykładach m.in. prof. Jiříma Trávníčka z Czeskiej Akademii Nauk „Czeska kultura czytelnicza (na tle polskiej)”, a także dr. Romana Giebischa z czeskiej Biblioteki Narodowej zawierającego przedstawienie i omówienie wyników statystycznych czytelnictwa w Czechach na przestrzeni ostatnich lat.

Szczegóły dotyczące seminarium, fotorelacja oraz reportaż TVP:

http://instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,37089,biblioteka-nowa-w-drodze.html

http://instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,37110,biblioteka-nowa-w-drodze-brno-i-sob%C4%9Bslav.html

http://instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,37116,biblioteka-nowa-w-drodze-praga-i-hradec-kr%C3%A1lov%C3%A9.html

http://instytutksiazki.pl/galerie,multimedias,460,w,seminarium-biblioteka-nowa-w-drodze-(republika-czeska--17-20-pazdziernika-2017).html#ad-image-0 

https://wiadomosci.tvp.pl/34505222/22102017-1930  (od 00:18:10)

(red.)

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

?>