Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

wtorek, 31, październik 2017

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem - 7 listopada, godz. 17.00 - zapraszamy!

7 listopada o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji naszej Biblioteki odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Jakub Żulczyk - pisarz, publicysta, scenarzysta. Za swoją powieść, „Ślepnąc od świateł”, brutalny kryminał dziejący się w Warszawskich realiach, otrzymał nominację do Paszportu Polityki. Zadebiutował w 2006 roku przygodową powieścią o miłości, „Zrób mi jakąś krzywdę’. 2008 przyniosło „Radio Armageddon”, powieść, która w 2014 doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, oraz przeredagowanego wznowienia na początku 2015. Obie książki szybko stały się „kultowe” wśród młodych czytelników w wieku licealno-gimnazjalnym (ale nie tylko). Napisał również powieść grozy „Instytut”, fantastyczno-przygodową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego – „Zmorojewo” i „Instytut”, oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, „Zdarzenie nad strumykiem”. Był stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”. Współprowadził programy telewizyjne i radiowe. Oprócz pisania prozy i publicystyki, pracuje także jako scenarzysta serialowy. Był stypendystą programu Willa Decjusza oraz zwycięzcą międzynarodowego konkursu na esej Young Euro Connect. W 2017 roku ukazała się jego najnowsza powieść „Wzgórze psów”.