MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas XIII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

 

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

Co nowego w naszej bibliotece

  • 1
    1
  • 2
    2
  • 3
    3
poniedziałek, 28, sierpień 2017

IFLA WLIC 2017 - dyrektor MPBP w Rypinie w gronie uczestników

 

Od 19 do 25 sierpnia 2017 r. we Wrocławiu odbywało się największe i najważniejsze bibliotekarskie wydarzenie roku: Światowy Kongres Bibliotek i Informacji IFLA.

Głównym organizatorem była Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich IFLA (International Federation of Library Associations and Institutions). Z polskiej strony współorganizowały go miasto Wrocław, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Biblioteka Narodowa.
W wydarzeniu brało udział ponad 3 tysiące uczestników ze 120 krajów. W gronie polskiej delegacji znalazł się m.in. dyrektor Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie Marek Taczyński, który wraz z innymi 37 reprezentantami polskich bibliotek publicznych, wyłonionymi w drodze konkursu, otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendium konferencyjne.
W trakcie Kongresu uczestniczył on w sesjach tematycznych dotyczących bibliotekarstwa polskiego, europejskiego oraz światowego. Wziął udział również w spotkaniu stypendystów MKiDN z Wiceprezesem Rady Ministrów i Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotrem Glińskim w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

https://2017.ifla.org/

(red.)

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

?>