MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas XIII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

 

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

Co nowego w naszej bibliotece

  • 1
    1
  • 2
    2
  • 3
    3
poniedziałek, 26, czerwiec 2017

"Kto zabił Władysława Kazimierza Gałkiewicza?" - gra miejska - relacja

 

19 czerwca 2017 r. część rypińskiej społeczności wraz z uczestnikami Projektu „Gra=Rozgrywka=Rozrywka” zorganizowanego w ramach Programu „Równać Szanse 2016” sfinansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przeniosła się w czasy PRL-u.

Cztery czteroosobowe grupy śmiałków musiały rozwiązać zagadkę i wytropić mordercę wpływowego rypinianina, Władysława Kazimierza Gałkiewicza.
Gra rozpoczęła się na Skwerze św. Jana Chrzciciela o godzinie 16. Grupy odwiedziły Komisariat, Bibliotekę, Urząd Miasta i Starostwo. W każdym z tych punktów gracze mieli do wykonania różne zadania, za które otrzymywali odpowiednią liczbę punktów, oraz poszlaki, które doprowadziły ich do mordercy.
Wszystko przebiegło pomyślnie i w bardzo dobrej atmosferze - uczestnicy Gry pilnie przestrzegali zasad fair play, przy okazji bardzo dobrze się bawiąc. Jednakże, jak dobrze wiadomo, zwycięzca może być tylko jeden - ostatecznie triumfowała grupa IV (Natalia Kowalska, Rafał Paliński, Mikołaj Łączyński i Julian Piechowiak), która poprawnie wytypowała zabójcę, a także zebrała największą ilość punktów. Tylko im i jeszcze jednej grupie udało się wydedukować, że za morderstwem wojewody stała Maryla Mazurkiewicz, jego kochanka.
Impreza została podsumowana wspólnym grillem na MOSiRze. Wraz z Dyrektorem Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rypinie, Markiem Taczyńskim, oraz Koordynatorem Projektu, Iwoną Wojdyło, prowadzący Grę wręczyli nagrody i drobne upominki, sfinansowane ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Upominki wzbogaciły okolicznościowe gadżety, jakimi uczestnicy zostali hojnie obdarowani przez Urząd Miasta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia: https://www.facebook.com/pg/MiejskoPowiatowaBibliotekaPublicznaWRypinie/photos/?tab=album&album_id=1888351081379970

(DM)

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

?>