MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas XIII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

 

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

Co nowego w naszej bibliotece

  • 1
    1
  • 2
    2
  • 3
    3
piątek, 23, czerwiec 2017

Spotkanie z prof. Jarosławem Mellerem - relacja

 

14 czerwca w Sali Wystaw i Promocji centrali MPBP w Rypinie odbyło się spotkanie prof. Jarosława Mellera (UMK w Toruniu, University of Cincinnati) z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 3 w Rypinie.

Spotkanie podzielone było na 2 bloki: "Z Rypina na Harvard czyli jak i gdzie sie ksztalcic w XXI-wszym wieku" oraz "Zindywidualizowane leczenie nowotworów w oparciu o badanie (i manipulacje) genomow".

Prof. Jarosław Meller - urodził się w 1966 roku w Rypinie, polski naukowiec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Katedra Metod Komputerowych), prowadzi badania w dziedzinie chemii kwantowej, biologii komputerowej oraz bioinformatyki. Studiował fizykę, matematykę oraz socjologię. W ramach stażu na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie pracował nad komputerowymi symulacjami białek, a następnie pracował nad strukturą elektronową dużych bio-cząsteczek na Uniwersytecie w Kioto. Obecnie przebywa w USA, gdzie brał udział w badaniach prowadzonych przy Uniwersytecie Cornella nad genami pomidorów. Rezultatem tych badań było zaobserwowanie podobieństw w procesach komórkowych prowadzących do rozwoju dorodnych owoców u roślin i powstawania komórek rakowych u człowieka. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Cincinnati zajmując się badaniem ludzkiego genomu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania:

https://www.facebook.com/pg/MiejskoPowiatowaBibliotekaPublicznaWRypinie/photos/?tab=album&album_id=1879244245623987

(red.)

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

?>