Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

piątek, 19, maj 2017

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką - 23 maja, godz. 17.00 - zapraszamy!

23 maja o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji naszej Biblioteki odbędzie się spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Olga Rudnicka - absolwentka Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka powieści kryminalnych m.in.: „Martwe Jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13”, „Zacisze 13 Powrót”, „Natalii”.Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie. Kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie, zwłaszcza salsę. Namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga, Joe Hilla, Tess Gerritsen i Jeffery'ego Deavera.

Autorka działa na rzecz jednego ze schronisk dla zwierząt i bardzo prosi, żeby obok informacji o spotkaniu autorskim pojawiła się też informacja o zbiórce rzeczy dla schroniska. Będzie bardzo wdzięczna, jeśli czytelnicy na spotkanie z nią zechcą przynieść karmę dla zwierząt, żwirki, legowiska lub koce, z których te legowiska można zrobić, miski dla zwierząt, zabawki, smycze itp. - wszystko, co może się przydać podopiecznym schroniska.