wtorek, 16, maj 2017

V edycja konkursu ortograficznego „Z ortografią za pan brat”

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie przygotowała i zorganizowała konkurs ortograficzny pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Rypin, który został przeprowadzony 11.05.2017 r.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych z dwóch szkół podstawowych – SP nr 1 oraz SP nr 3 w Rypinie. Ze szkół zostało wydelegowanych siedmioro uczniów, których opiekunami były p. Maria Borowska, opiekun grupy SP nr 1 i p. Magda Kozubowicz, opiekun grupy SP nr 3. Treść dyktanda nawiązywała do ekologii. Tegoroczne hasło miasta brzmi: Rypin - miasto ekologiczne. Dyktando podyktował p. Przemysław Rębacz z Wydziału Nieruchomości i Środowiska. Nagrody wręczył p. Sławomir Malinowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rypin.
Komisja konkursowa w składzie:
- Iwona Wojdyło
- Natalia Baran
- Magdalena Szczepańska
po zapoznaniu się z przygotowanymi zadaniami konkursowymi wyłoniła troje laureatów. Zwyciężyli uczniowie, którzy popełnili najmniejszą liczbę błędów. Na podium stanęli:
- Sandra Dziedzińska - I miejsce, uczennica SP nr 3,
- Ignacy Chmielewski - II miejsce, uczeń SP nr 3,
- Klaudia Kubicka - III miejsce, uczennica SP nr 1.
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, książki oraz słowniki ortograficzne ufundowane przez Radę Miasta Rypin.

(Natalia Baran)