czwartek, 04, maj 2017

"O języku, którym już nie opowiadamy o miłości" - prelekcja dr. Pawła Bohuszewicza - 9 maja - zapraszamy!

9 maja o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji naszej Biblioteki w ramach Tygodnia Bibliotek odbędzie się prelekcja dr. Pawła Bohuszewicza z Wydziału Filologicznego UMK w Toruniu pt. "O języku, którym już nie opowiadamy o miłości". Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Paweł Bohuszewicz - adiunkt w Zakładzie Literatury Staropolskiej Instytutu Literatury Polskiej UMK. Autor dwóch książek poświęconych dawnej powieści: "Gramatyka romansu. Polski romans barokowy w perspektywie narratologicznej" (Toruń 2009) i Od "romansu" do powieści. Studia o polskiej literaturze narracyjnej (druga polowa XVII wieku-pierwsza połowa XIX wieku)". Fascynuje się problemami interpretacji, społecznych kontekstów funkcjonowania literaturoznawstwa, a także filozofią Wschodu.