MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Kaufmann Rypin mecenas XII edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

 

 

W 2017 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 012,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpracujemy z PITax.pl Łatwe podatki

Co nowego w naszej bibliotece

  • 1
    1
  • 2
    2
  • 3
    3
czwartek, 04, maj 2017

"O języku, którym już nie opowiadamy o miłości" - prelekcja dr. Pawła Bohuszewicza - 9 maja - zapraszamy!

 

9 maja o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji naszej Biblioteki w ramach Tygodnia Bibliotek odbędzie się prelekcja dr. Pawła Bohuszewicza z Wydziału Filologicznego UMK w Toruniu pt. "O języku, którym już nie opowiadamy o miłości". Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Paweł Bohuszewicz - adiunkt w Zakładzie Literatury Staropolskiej Instytutu Literatury Polskiej UMK. Autor dwóch książek poświęconych dawnej powieści: "Gramatyka romansu. Polski romans barokowy w perspektywie narratologicznej" (Toruń 2009) i Od "romansu" do powieści. Studia o polskiej literaturze narracyjnej (druga polowa XVII wieku-pierwsza połowa XIX wieku)". Fascynuje się problemami interpretacji, społecznych kontekstów funkcjonowania literaturoznawstwa, a także filozofią Wschodu.

(red.)

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

?>