W 2018 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 8 239,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

czwartek, 27 marzec 2014

27 marca 2014 roku druga edycja akcji :Czytam w podróży… Herberta”.

W tym roku Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie z ogromną przyjemnością włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej, promującej czytelnictwo w Polsce.

Zaproszenie dla Biblioteki przysłała Fundacja im. Zbigniewa Herberta (więcej informacji: www.fundacjaherbert.com), która wraz z Klubem Herbertowskich Szkół stworzyła wspólny projekt. Partnerami akcji są również Biblioteka Narodowa oraz Instytut Adama Mickiewicza. Przedsięwzięcie ma na celu upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, dzięki czemu popularyzowane jest czytelnictwo w ogóle. Rok 2014 ogłoszony został Rokiem Czytelnictwa, a to dodatkowa okazja, żeby zainteresować Polaków literaturą, natomiast osobom kochającym poezję przypomnieć o Herbercie.

27 marca Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie będzie czytelnikom wręczać zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta. Mamy głębokie przekonanie, że dzięki tak oryginalnej formie zachęcania do czytania, niewątpliwie przyczyniamy się do większego zainteresowania spuścizną literacką pisarza i częstszego sięgania po jego książki, np. w trakcie podróży. Życzymy niezapomnianych wrażeń z podróży w świecie Zbigniewa Herberta!