Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2020 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 10 500,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakup usług dostarczenia publikacji drogą elektroniczną w kwocie 1 450,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

 

Co nowego w naszej bibliotece

  • Joanna Gierak-Onoszko -
    Joanna Gierak-Onoszko - "27 śmierci Toby'ego Obeda"
czwartek, 27 marzec 2014

27 marca 2014 roku druga edycja akcji :Czytam w podróży… Herberta”.

W tym roku Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie z ogromną przyjemnością włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej, promującej czytelnictwo w Polsce.

Zaproszenie dla Biblioteki przysłała Fundacja im. Zbigniewa Herberta (więcej informacji: www.fundacjaherbert.com), która wraz z Klubem Herbertowskich Szkół stworzyła wspólny projekt. Partnerami akcji są również Biblioteka Narodowa oraz Instytut Adama Mickiewicza. Przedsięwzięcie ma na celu upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, dzięki czemu popularyzowane jest czytelnictwo w ogóle. Rok 2014 ogłoszony został Rokiem Czytelnictwa, a to dodatkowa okazja, żeby zainteresować Polaków literaturą, natomiast osobom kochającym poezję przypomnieć o Herbercie.

27 marca Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie będzie czytelnikom wręczać zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta. Mamy głębokie przekonanie, że dzięki tak oryginalnej formie zachęcania do czytania, niewątpliwie przyczyniamy się do większego zainteresowania spuścizną literacką pisarza i częstszego sięgania po jego książki, np. w trakcie podróży. Życzymy niezapomnianych wrażeń z podróży w świecie Zbigniewa Herberta!