Logo Rypin 2019

MPBP w Rypinie jest samorządową instytucją kultury Gminy Miasta Rypin

Logo Kaufmann Rypin 2019

Kaufmann Rypin mecenas XIV edycji „Rypińskiego Albumu Poetyckiego"

Logo MKiDN 2019

 

 Logo NPRC

W 2019 r. zakup nowości wydawniczych w kwocie 9 973,00 zł zrealizowano ze środków finansowych MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logo Instytut Książki Kraszewski 2019

 MPBP w Rypinie otrzymała w 2019 r. dofinansowanie z Instytutu Książki w kwocie 30 000,00 zł w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019"

PITax

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl

Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Co nowego w naszej bibliotece

środa, 20 maj 2020

Przypominamy o konkursie „Przyjdź i skorzystaj z biblioteki"!

 

W związku z jubileuszem 75-lecia naszej Biblioteki na początku roku ogłosiliśmy konkurs „Przyjdź i skorzystaj z biblioteki", któremu patronuje Przewodniczący Rady Miasta Rypin Sławomir Malinowski.

Każdy kto zbierze 16 pieczątek na karcie konkursowej, weźmie udział w losowaniu czytnika e-booków (z aplikacją Legimi) oraz nagród książkowych. Początkowo terminem zbierania pieczątek był okres od 2 stycznia do 30 kwietnia 2020 r., ale w związku z przymusowym zamknięciem naszej instytucji od 12 marca do 3 maja, został on przedłużony do 18 czerwca.

Aby otrzymać pieczątkę należy przyjść do naszej Biblioteki i skorzystać z oferty. Szczegóły dostępne są w regulaminie. Usługami kwalifikującymi do otrzymania pieczątki są: wypożyczenie książek, audiobooków i prasy, skorzystanie z Legimi, wypożyczenie czytnika, wypożyczenie międzybiblioteczne.

(red.)

poniedziałek, 23 marzec 2020

Biblioteka zamknięta dla Użytkowników do odwołania

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności bibliotek.
MPBP w Rypinie pozostaje zamknięta dla Użytkowników do odwołania.

Czytaj więcej...

piątek, 20 marzec 2020

Informacje dotyczące funkcjonowania MPBP w Rypinie

 

W związku z podjęciem kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 Rządowy Zespoł Zarządzania Kryzysowego z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. m.in. bibliotek.

Czytaj więcej...